Intymna strefa kobiet- jak dbać o nią skutecznie?

Codzienna higiena intymna jest bardzo ważna, by unikać rozmaitych infekcji i czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Jak dbać o strefę intymną? Co robić, a czego unikać? Oto odpowiedź!

Co ma największe znaczenie w pielęgnacji kobiecych okolic intymnych? Zdecydowanie dobranie odpowiedniego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb preparatu do higieny oraz dobrych suplementów, a także pozbycie się szkodliwych nawyków.

Czego unikać w trosce o zdrowie intymne

Czego unikać w trosce o zdrowie intymne

Czego unikać w trosce o zdrowie intymne?

Lista kobiecych grzechów, które w rezultacie prowadzą do pojawienia się dolegliwości ze strony okolic intymnych, jest długa. Czego nie wolno robić, jeśli zależy nam na zdrowiu intymnym? Nie należy przesadzać z myciem. Okolice intymne są bardzo wrażliwe i nadmierne narażanie ich na kontakt z wodą i środkiem myjącym, nie wpływa na nie dobrze, a wręcz przeciwnie zwiększa ryzyko infekcji, ponieważ pozbawia naturalnej bariery ochronnej.

Wystarczy jeden prysznic dziennie, no chyba że mowa o miesiączce, wówczas warto podmywać się nieco częściej. Co jeszcze? Niewskazane są długie, gorące kąpiele, noszenie bielizny wykonanej z nieoddychających, sztucznych materiałów oraz używanie silnych detergentów i perfumowanych kosmetyków.

Jak dbać o okolice intymne?

Poza odpowiednią higieną i wystrzeganiem się szkodliwych nawyków bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich suplementów, najlepiej w postaci globulek. W jakim celu stosuje się globulki dla kobiet? Są niezastąpione nie tylko w przypadku wystąpienia dolegliwości, ale również jako środek zapobiegający pojawieniu się problemów. W oby sytuacjach spisują się doskonale.

Globulki dla kobiet – jakie warto wybrać?

Globulki dla kobiet

Globulki dla kobiet

Znakomitą propozycją są globulki Neoprobio. Kiedy stosować ten preparat? Sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku problemów ze zdrowiem intymnych takich jak rozmaite infekcje, jak również stosowany wyłącznie profilaktycznie. Kolejny godny uwagi preparat, to Gynauxil. Te globulki dla kobiet sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy, co pomaga zachować prawidłowy stan dróg rodnych i okolic intymnych.

Globulki Mucovagin natomiast, pomagają uporać się z problemem suchości i dyskomfortu w miejscach intymnych. Znakomicie nawilżają i regenerują. Są polecane dla kobiet w każdym wieku. Warto sięgnąć też po globulki Hydrovag. Kwas hialuronowy, glikogen i kwas mlekowy będące składnikami tych globulek dla kobiet odpowiadają za to, że preparat ma działanie nawilżające i regenerujące, a ponadto łagodzi podrażnienia i chroni pochwę przed czynnikami zewnętrznymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Apteka w sieci i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.